Wiele osób uwielbia pić coca-colę. Robią to bardzo często, a także przy byle okazji. Nie jest to jednak zdrowym podejściem do codziennej diety, a mało tego, regularne spożywanie coca-coli może się przyczynić do ogromnych problemów zdrowotnych. Dlaczego? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cala-prawda-o-coca-coli-biala-smierc/

Cukier

W coca-coli znajdziesz praktycznie sam cukier! Nie wierzysz? W 100 ml w coca-coli jest aż ponad 10 gramów cukru. To dwie łyżeczki stołowe. Poza cukrem w coca-coli tak właściwie nie znajduje się nic więcej. Znajdziesz w niej jeszcze dwutlenek węgla, wodę, barwnik, kwas fosforowy oraz aromaty.

Nie jest ona zdrowym napojem, nie tylko poprzez wysoką zawartość cukru w swoim składzie, ale również przez to, że jest ona uzależniająca. Coca-cola poprzez swój smak oraz wysoką zawartość białego cukru potrafi od siebie uzależnić. Nie jest zdrowym spożywanie tego napoju na co dzień, również przez wysokie stężenie dwutlenku węgla, dzięki któremu coca-cola jest gazowa. Ten składnik bardzo często może powodować również problemy gastryczne, takie jak wzdęcia, gazy czy bóle brzucha.

Dodatkowo, czy wiesz, że poprzez zalane coca-colą zardzewiałych rzeczy, rdza samoczynnie zejdzie? Ma ona bardzo wysokie właściwości żrące, które potrafią „wyżreć” nawet rdzę! Zatem wyobraź sobie, co się z nią dzieje w twoim żołądku!

Coca cola również psuje zęby. Wysokie stężenie cukru w jej składzie nie działa dobrze na nasze zęby, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo próchnicy oraz innych chorób zębów.

Coca cola ma jednak właściwości zdrowotne

Coca cola doskonale sprawdzi się na różne problemy z żołądkiem. Jeśli się strułeś czymś nieświeżym, wówczas jej picie pomoże ci na szybsze przetrawienie tego składnika, który utknął gdzieś w twoim żołądku.

Doskonale również sprawdza się po ciężkim i sytym posiłku, po którym łapie nas zgaga albo uczucie ciężkości. Dzięki dwutlenkowi węgla szybciej uwolnisz się od uczucia ciężkości i przejedzenia.

Przeczytaj też: http://www.chilichilly.pl/dieta-strukturalna-dr-bardadyna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here