Wizyty u ginekologa obawiają się wszystkie młode dziewczyny. Nie należy ona do najprzyjemniejszych. Badanie nie jest przyjemne, a wręcz bywa bolesne. Do tego dochodzi zażenowanie, którego również nie jesteśmy w stanie uniknąć. Wiele młodych dziewcząt chciało by wcześniej wiedzieć, jak wygląda wizyta u ginekologa?
Wizyta składa się z dwóch części. w pierwszej lekarz przeprowadzi wywiad. Dowie się jak wygląda okres, czy odczuwasz jakieś bóle, dyskomfort, czy występują upławy. generalnie będzie dążył do uzyskania jak największej ilości informacji na temat twojego zdrowia i samopoczucia.
Druga część wizyty należy do tych mniej przyjemnych. Lekarz przejdzie do badania. Bardzo dużo gabinetów posiada toaletę, do której możesz iść przed badaniem, załatwić się, czy odświeżyć. Warto też odpowiednio ubrać się na wizytę u ginekologa. Będziesz czuła się lepiej, gdy będziesz miała spódnicę lub długą bluzkę. W niektórych gabinetach otrzymasz spódniczkę jednorazową, by się zasłonić. Niestety nie jest to praktykowane wszędzie. Więc może warto samemu się przygotować. Chodzenie po gabinecie w krótkiej koszulce nie będzie należało do najprzyjemniejszych.
Co jeszcze powinnaś wiedzieć o wizycie u lekarza, jak wygląda wizyta u ginekologa? No cóż, musisz przygotować się na to, że badanie jest nieprzyjemne. Czasami bywa bolesne.
Na wizytę u ginekologa warto udać się z kobietą, która taką wizytę ma już za sobą. najlepiej było by byś poszła z mamą, ale jeżeli czujesz dyskomfort poproś koleżankę. Warto też porozmawiać z inną kobietą, która może ci opisać, jak wygląda wizyta u ginekologa. Im więcej informacji zbierzesz, tym pewniej będziesz się czuła. Mniej rzeczy może Cię zaskoczyć.
Niestety mimo , iż wizyta u ginekologa nie jest przyjemna nie możesz jej odkładać w nieskończoność. w końcu i tak będziesz musiała odwiedzić lekarza. tak na prawdę im szybciej to zrobisz tym lepiej. Przy kolejnej wizycie będziesz czuła się już lepiej. Zażenowanie będzie mniejsze. W końcu to tylko lekarz, który dziennie ma kilkanaście pacjentek.

www.malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIdealne CV
Następny artykułŚniadanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here