Jeśli jesteś kierowcą i pragniesz sprawdzić swoje punkty karne, możesz to zrobić z łatwością. Jak sprawdzić punkty karne? Są na to dwa sposoby.

Pierwszym z nich – najbardziej klasycznym – jest zrobienie tego na komisariacie policji. Rzecz jasna, możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Jak to zrobić? To proste. Udaj się do najbliższego komisariatu policji i zapytaj policjanta o liczbę punktów karnych, jaka znajduje się na twoim koncie. Jeśli chcesz, możesz otrzymać zaświadczenie, zawierające informację o liczbie punktów karnych na twoim koncie. Zaświadczenie takie może ci się bardzo przydać – na przykład w sytuacji gdy będziesz miał zamiar jeździć samochodem służbowym, może go od ciebie wymagać pracodawca. Za zaświadczenie takie musisz jednak zapłacić kwotę w wysokości siedemnastu złotych. Nie jest to jednak wygórowana cena za tak ważny i potrzebny dokument. Opłatę należy wnieść w urzędzie miasta lub gminy, gdzie znajduje się komisariat. Żeby zaś uzyskać zaświadczenie na komisariacie, będziesz musiał mieć ze sobą dowód potwierdzający tożsamość oraz potwierdzenie wpłaty lub przelewu.

Drugim sposobem jest sprawdzenie przez internet. Żeby to jednak zrobić, będziesz potrzebował profilu zaufanego na stronie obywatel.gov.pl. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość tak, aby nikt inny nie był w stanie się pod ciebie podszyć. W tym przypadku również możesz sprawdzić wyłącznie swoje punkty karne. Gdy już założysz profil zaufany, na wyżej wymienionej stronie kliknij niebieski przycisk z napisem „Sprawdź swoje punkty karne”. Wtedy system przeniesie cię na stronę profilu zaufanego – wtedy musisz się zalogować. Gdy to zrobisz, zostaniesz ponownie przeniesiony do serwisu obywatel.gov.pl. Tam – od razu – wyświetli się informacja o twoim punktach karnych. Możesz ją wydrukować w formacie PDF, pamiętać musisz jednak, że wydruk taki nie posiada mocy urzędowej i nie przez każdego musi zostać uznany.

Jak więc widzisz, sprawdzenie swoich punktów karnych wcale nie boli. Nie jest również ani trochę trudne, wystarczy trochę czasu i – w niektórych przypadkach – trochę pieniędzy.

www.smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOrchidee w domu
Następny artykułSposoby suszenia grzybów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here