Moda zmienia się nie tylko w branży typowo odzieżowej, ale także w dziedzinie związanej z aranżacją wnętrz. Wie o tym każda osoba, która jest w tej dziedzinie na bieżąco, a więc na przykład taka, która niedawno urządzała swoje mieszkanie. Niektórzy nie wyobrażają sobie, żeby nie iść z duchem czasu. Pragną mieć oni wszystko, co najnowsze i w ich mniemaniu najlepsze. A jeśli urządzają dane wnętrze, to koniecznie musi być one nowoczesne, a więc modne. Często nawet nie zwracają oni uwagi na to, czy dane rozwiązania, jakie są proponowane w magazynach wnętrzarskich, im się podobają, ale po prostu biorą za pewnik te wszystkie pomysły, bo uważają, że widocznie to wszystko jest na topie i pragną takich rozwiązań we własnych czterech kątach. Osoby, które w poprzednim sezonie urządzały kuchnie, wiedzą, że najmodniejsze były meble w stylu skandynawskim oraz prowansalskim. Niestety w tym sezonie nie są one już modne, a wręcz przeciwnie, są odradzane przez większość osób, które na co dzień zajmują się projektowaniem przestrzeni w niewielkich mieszkaniach, a także w wielkich domach.

Tak więc osoby, które chcą być na topie, zastanawiają się teraz, jak pomalować meble na wysoki połysk. A to wszystko dlatego, że właśnie w tym sezonie jest on modny. Nikt nie myśli o tym, że zaraz ta moda może się skończyć, a niektórzy wręcz uważają takie umeblowanie za kiczowate. Nie ulega wątpliwości, że takie meble mają niewiele wspólnego z naturą. Na pewno miłośnicy drewna nie mogą patrzeć na pomieszczenia, które są urządzone w takim nowoczesnym stylu. Warto bowiem wiedzieć, że meble takie mają niewiele wspólnego z drewnem, bo z reguły są wykonane z płyt. Osoby, które nie chcą wymieniać swoich mebli, a jedynie nadać im połysk, z reguły decydują się po prostu na oklejenie ich. Okleina z całą pewnością jest najtańszym rozwiązaniem, ale też takich, które wymaga niemałych umiejętności manualnych. Źle oklejone meble są po prostu strasznie nieestetyczne i jeśli działa się szybko i nieumiejętnie, to wielce prawdopodobne, że efekt nie będzie nawet w najmniejszym stopniu zadowalający.

Okleiny trzeba nakładać na meble, które są oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, a więc też z kurzu. Jeśli nałoży się je na powierzchnie, które są wilgotne, albo tłuste, to może dojść do odklejenia albo powstania pęcherzyków powietrza. Powstają one także wtedy, gdy wykonuje się oklejanie za szybko. Wówczas trzeba odklejać okleinę albo przebujać pęcherzyki powietrza igłą i wyrównywać powierzchnię. Jak widać, jest to dość czasochłonne zajęcie, a do tego nie należy ono do najłatwiejszych. Lepszą opcją wydaje się zatem pomalowanie mebli, ale wtedy także trzeba będzie je uprzednio odpowiednio przygotować, żeby możliwe było uzyskanie efektu, o jakim się marzy. Jest to oczywiście możliwe, ale niezbędne jest wyposażenie się w odpowiednie akcesoria, a także sporą dawkę cierpliwości. Na efekty zawsze trzeba trochę poczekać, ale jeśli czuje się potrzebę zmian, to warto podjąć się tego zadania i cieszyć niemal nowymi meblami.

www.kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowoczesna kuchnia
Następny artykułIdealne CV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here