Basen to idealne miejsce, w którym można zakochać się w pływaniu. Do monitorowania swoich własnych postępów przydać mogą się porządne smartwatche do pływania. To właśnie dzięki tym urządzeniom, można dokładnie zmierzyć czas przepłynięcia jednej długości basenu, swoją prędkość albo parametry dotyczące spalonych kalorii.

Jaką wodoszczelność mają nowoczesne smartwatche?

Przeglądając dostępne na rynku smartwatche do płaywania w pierwszej kolejności warto oczywiście zwrócić uwagę na ich wodoszczelność. W sportowych smartwatchach na basen nie wystarczy tylko podstawowa ochrona przed zachlapanie. Profesjonalne urządzenia muszą być idealnie dostosowane do pracy pod wodą. Warto rozglądać się przede wszystkim za tymi modelami, które spełniają rygorystyczne normy IPXX. Najbardziej wymagające osoby powinny poszukać zegarków o oznaczeniu IP68, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Wodoszczelne zegarki zapewniają doskonałą ochronę nie tylko przed wodą, ale również przed pyłem, który wbrew pozorom stanowi bardzo duże zagrożenie dla skomplikowanych mechanizmów z nowoczesnych zegarkach. Najlepsze modele są w stanie pod wodą wytrzymać nawet ponad 30 minut, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które lubią nurkować. Smartwatche do płaywania z oznaczeniem IP67 zapewniają ochronę jedynie do głębokości 1 metra.

Które funkcje są niezbędne podczas pływania?

Oryginalne smartwatche do pływania od renomowanych producentów mogą pochwalić się bardzo wieloma ciekawymi i przydatnymi funkcjami, które można wykorzystać przy wielu dyscyplinach sportowych. Godne polecenia są oczywiście te modele, które mają wbudowany monitor aktywności. Najnowsze smartwatche są w stanie automatycznie rozpoznać daną aktywność i odpowiednio ją rejestrować, dzięki czemu można analizować swoje codzienne treningi.

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale najnowsze smartwatche do pływania są w stanie rozpoznać styl pływania, długość basenu, tempo pływania, a nawet precyzyjną liczbę wymachów. Za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie można sprawdzić i obliczyć efektywność swojego pływania przy wykorzystaniu wskaźnika SWOLF. Zegarki pływające to wspaniały inwestycja nie tylko dla profesjonalnych pływaków.

Smartwatche do pływania dostępne są w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here