Absolutnym hitem ostatnich lat wśród roślin doniczkowych ozdabiających nasze domy są orchidee, czyli storczyki. Są to niezwykle piękne kwiaty, kwitnące na wiele różnych kolorów. Aby dobrze czuły się u nas w domu i kwitły przez wiele miesięcy musimy je odpowiednio pielęgnować.
Podpowiemy Wam dzisiaj jak dbać o storczyki by były ozdobą naszego domu.
Pierwszą rzeczą, na jaka musimy zwrócić uwagę jest stan kwiatu w chwili zakupu. Storczyki można kupić dosłownie wszędzie: w sklepach z kwiatami, sklepach ogrodniczych, ale również hipermarketach czy dyskontach spożywczych. Wybierając kwiat zwróćmy uwagę na liście (powinny być lśniące i pozbawione plam), korzenie (powinny być jędrne) oraz kwiatostan (paki nie mogą być zwiędnięte, oklapłe).
Kiedy przyjdziemy do domu z naszym storczykiem musimy zadbać o jego odpowiednia pielęgnację. Jak dbać o storczyki, jakie warunki należy im zapewnić by długo kwitły, pięknie rosły i były ozdobą naszego domu?
Przede wszystkim należy zadbać o ich odpowiednia ekspozycje na światło, wilgotność powietrza oraz podłoża.
Storczyki lubią miejsca mocno nasłonecznione, z rozproszonym światłem. Temperatura, w której czuja się najlepiej to wartości wąchające się pomiędzy 13 a 30 stopni Celsjusza. Na ich kwitnienie bardzo dobrze wpływają wahania temperatury pomiędzy dniem i nocą, nie należy jednak przesadzać, jeśli chodzi o zbyt dużą różnicę temperatur, bo storczyki mogą to odchorować.
Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie nawadnianie. Storczyki lubią wilgoć, ale bardzo łatwo jest je „przelać”. Najlepiej podlewać je co cztery do siedmiu dni, ale nie bezpośrednio do korzeni, tylko wlewać wodę w przestrzeń pomiędzy osłonką a doniczka, tak żeby korzenie miały stały bezpośredni dostęp do wody. Drugim bardzo dobrym sposobem nawadniania storczyków jest wyjęcie doniczki z osłonki i włożenie na piętnaście minut do miski z wodą.
Dodatkowo warto zadbać o odżywianie naszych kwiatów. W sklepach ogrodniczych dostępny jest szeroki wybór odżywek, nie powinniśmy mieć większego problemu z doborem odpowiedniej odżywki.

www.zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here