Okucia meblowe w różnych kształtach

0
419

Wybierając meble, nie można nie zwracać uwagi na akcesoria. Mianowicie na okucia meblowe. W końcu ten detal nadaje meblom kompletny, harmonijny wygląd. Prawidłowo dobrane okucia mogą podkreślać zalety nawet starych mebli, a uchwyty, wybrane w nieprzemyślany sposób psują jedynie ogólne wrażenie. Dlatego wybór tak małej części do wnętrza należy traktować z wielką ostrożnością.

Okucia meblowe – materiały

Obecnie różne okucia meblowe występują w bardzo bogatym asortymencie, co pozwala wybrać dokładnie to, co najbardziej odpowiada. Ten dodatek do mebli wykonany jest z różnych materiałów, różnych stylów i kształtów. Zakres materiałów do produkcji gałek lub uchwytów podłużnych jest ogromny. Są to różne metale (aluminium, stal, cynk itp.), tworzywa sztuczne, szkło, porcelana i ceramika, skóra, kości, cyrkonie i kryształy. Przy całej tej różnorodności ważne jest, aby zrozumieć, jaki materiał łączy się, z jakim stylem i jaka jest jego funkcjonalność.

Okucia meblowe w różnych kształtach

Okucia meblowe można również podzielić według kształtu i stylu. Tak, więc uchwyty profilowe idealnie pasują do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza. Czy to kuchnia, pokój dzienny czy sypialnia, są bardzo wygodne w użyciu i bezpiecznie przymocowane do fasad mebli.

Gałki to wyrafinowanie i indywidualność. Bez wątpienia będą podchodzić do bardziej klasycznych mebli w stylu Prowansji i wypełnią je z łatwością i gracją. Uchwyty, przyciski to prawdopodobnie największe pole działania projektanta. Mimo niewielkich rozmiarów mogą mieć najbardziej dziwaczne kształty. Ta opcja jest szczególnie interesująca dla pokoi dziecięcych. Należy zauważyć, że takie uchwyty najlepiej nadają się do lekkich frontów i małych szafek.

Fani surowej klasyki i antyków docenią uchwyty pierścieniowe. Są zwykle wykonane z metalu, mogą być sztucznie starzone i mieć efekt patyny. Ta opcja jest dopuszczalna w przypadku mebli litych, ponieważ pierścienie mogą z czasem uszkodzić obudowę. Ta opcja korzystnie podkreśli styl wnętrza, nada mu szlachetności.

Okucia meblowe – gałki

Dekoracyjne akcesoria meblowe o prostej formie, reprezentujące z reguły małą okrągłą głowę. Kształt okucia może być bardzo zróżnicowany: okrągły, kwadratowy, prostokątny, owalny, w kształcie kwiatu lub dowolny fantazyjny kształt. Okrągłe przyciski w formie gałki są przymocowane do elewacji za pomocą pojedynczej śruby, która po prawidłowym użyciu nie zakłóca funkcjonalności i niezawodności.

Uchwyty zamontowane w tej sekcji, w swojej konstrukcji, nadają się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych szafek, kuchni i innych mebli. Prosty sposób montażu i zróżnicowana konstrukcja sprawia, że model ten jest popularny i poszukiwany. Gałki różnią się kompaktowymi rozmiarami, ale jednocześnie wyglądają stylowo.

Na rynku dostępne są gałki wykonane z różnych materiałów: metalu, plastiku, drewna, szkła lub kamienia. Gałka meblowa to ważny atrybut funkcjonalny mebli, ale nie tylko. Może to być jeden z ważnych akcentów, które podkreślą styl całego wnętrza lub wręcz zepsują cały obraz. Styl wnętrza w dużej mierze zależy od drobnych detali, które tworzą wyjątkowy nastrój.

Tylko podchodząc odpowiedzialnie do wyboru uchwytów meblowych i innych akcesoriów meblowych można osiągnąć harmonię między komfortem użytkowania a ogólnym wnętrzem pokoju. W jednym wnętrzu uchwyty różnych typów dopasowane w jednym stylu doskonale współistnieją.

Okucia meblowe – uchwyty

Uchwyty-wsporniki to popularna wersja akcesoriów do mebli. Ze względu na swój kształt uchwyty te przypominają literę P lub są zakrzywionymi łukami z mocowaniem do frontów w dwóch punktach. Taka opcja mocowania jest uważana za bezpieczną, a ergonomiczny i wszechstronny kształt jest najbardziej pożądany w nowoczesnych meblach.

Proste i skromne lub bogato zdobione uchwyty podłużne to najpopularniejsza wersja akcesoriów o szerokim zakresie zastosowań. Można znaleźć uchwyty meblowe stylu klasycznym z dekorami z brązu, wzorami i patyną, lakoniczne modernistyczne, modele w stylu industrialnym z szorstkim wykończeniem z żelaza i chromowane na drobiazgi do nowoczesnych mebli i również trendy w powłokach miedzianych, różowych i czarnych matowych.

Uchwyty-szyny to uniwersalne modele, które pasują organicznie do każdej przestrzeni, dodając wnętrzu wyrafinowania i kompletności. Szyny są częściej stosowane w zestawach mebli o dużej długości, z powodzeniem uzupełniają nowoczesne szerokie szuflady i wysokie szafki. Takie okucia meblowe są poprzeczką zamocowaną na dwóch wspornikach. Dzięki swojemu kształtowi szyny przypominają uchwyty-klamry, ale poprzeczka mocująca nie jest łukowata, ale prosta. Z reguły szyny są zwięzłe i powściągliwe w konstrukcji, są uniwersalne i praktyczne w użyciu. Takie uchwyty mogą być montowane na froncie poziomo lub pionowo, w zależności od charakterystyki produktu meblowego i osobistych preferencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here