Ogrodzenia elektryczne – pastuch dla psa

0
634

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zabezpieczenie wydzielonych części ogrodu przed niszczycielskimi zapędami Twojego czworonożnego przyjaciela lub chcesz zmniejszyć ryzyko ucieczki psa poza teren ogrodzenia, na przykład przez niedomkniętą bramę lub szczelinę w płocie, dobrym pomysłem może okazać się ogrodzenie elektryczne. W sprzedaży znajdziesz klasyczne, naziemne modele tego typu zabezpieczeń oraz ich nowoczesne, niewidzialne wersje.

Rodzaje ogrodzeń

Najpopularniejsze, najtańsze i najłatwiejsze w montażu są klasyczne pastuchy elektryczne, o odpowiednio dobranym napięciu prądu (należy zamówić właściwy model elektryzatora). Tego typu sprzęt sprawdza się zarówno przy budowie dużych wygrodzeń, na przykład przy zabezpieczaniu pastwisk dla bydła, owiec czy koni, jak i przy wydzielaniu mniejszych wybiegów dla innych zwierząt domowych, w tym dla ptactwa ozdobnego, królików, kotów czy psów. W przypadku małych zwierząt napięcie prądu nie musi być wysokie, w związku z czym koszt budowy takiej instalacji również jest niewielki. Przy pomocy klasycznych ogrodzeń elektrycznych można zabezpieczyć wybrany fragment ogrodu, tak by pies nie niszczył kwiatów czy grządek z warzywami.

Niewidzialne ogrodzenie elektryczne dla psa działa w nieco inny sposób. Składa się ono z drutu emitującego pole magnetyczne, najczęściej zakopanego w ziemi na niedużej głębokości i obroży elektrycznej, która po zbliżeniu się do drutu najpierw wzbudza odstraszające sygnały dźwiękowe, a następnie wysyła serię impulsów elektrycznych wywołujących uczucie bólu u psa, co ma zniechęcić go do przekraczania niewidzialnej granicy wyznaczonej przez przeciągnięty pod ziemią drut.

Jaki rodzaj ogrodzenia elektrycznego wybrać?

Jeśli zależy Ci na prostocie montażu, klasyczne ogrodzenie elektryczne w formie naziemnych słupków, pomiędzy którymi poprowadzona jest plecionka pod napięciem, wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jeśli stawiasz na estetykę, a konieczność umieszczenia drutu pod ziemią nie jest dla Ciebie problemem, niewidzialne ogrodzenie może być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać, że niewidzialny pastuch to system droższy i nie zawsze skuteczny. Poza tym klasyczne ogrodzenie elektryczne w wersji naziemnej będzie skutecznym zabezpieczeniem nie tylko przeciw niszczycielskim zapędom psa, ale i innych zwierząt domowych, w tym drobiu, królików czy kotów. Warto jedynie pamiętać o umieszczeniu plecionki na odpowiedniej wysokości i doborze właściwego napięcia prądu, tak by nie zrobić zwierzętom krzywdy, a z drugiej strony, by samo ogrodzenie było skuteczne w działaniu.

Artykuł powstał we współpracy z https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Siatki-elektryczne-332.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here