Zbyt wysoki poziom cholesterolu może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, między innymi miażdżycy. Badanie cholesterolu wykonuje się w celu profilaktyki chorób układu krążenia.
Osoby zmagające się z tym problemem najczęściej szukają informacji na temat jak obniżyć cholesterol. W celu obniżenia poziomu cholesterolu bardzo ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Codzienny jadłospis w dużej mierze powinien składać się z owoców i warzyw, na przykład brokułów, czerwonej papryki, groszku, szpinaku, marchwi, selera naciowego, pomarańczy, grejpfrutów, jabłek, pomidorów czy bananów. Dobrze jest także spożywać pełnoziarniste pieczywo, grube kasze, siemię lniane oraz płatki owsiane, które dodatkowo są źródłem cennego błonnika, wapnia i żelaza.
Błonnik wspomaga wydalanie z organizmu toksycznych substancji, dlatego nie powinno zabraknąć go w codziennej diecie. Gazowane napoje i słodkie soki warto zmienić na wodę niegazowaną z cytryną lub dodatkiem mięty. Aby obniżyć poziom cholesterolu trzeba znacznie ograniczyć spożywanie alkoholu a także zaprzestać palenia papierosów.
Tłuste, czerwone, smażone mięso należy zamienić na mięso drobiowe gotowane w rosole lub przyrządzane na parze. Doskonałym pomysłem jest włączenie do diety ryb morskich bogatych w kwasy Omega-3.
W celu skutecznego i trwałego obniżenia wyników cholesterolu niezbędna jest również redukcja wagi i całkowita rezygnacja ze spożywania przetworzonej żywności typu fast food. Masło dobrze jest zamienić na specjalną margarynę, która pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu.
Bardzo ważne znaczenie ma aktywność fizyczna. Warto zadbać o sporą dawkę ruchu, na przykład regularnie uczęszczać na basen, jeździć na rowerze lub po prostu wychodzić na długie spacery. Windę należy zamienić na schody, a samochód na rower.
W ostateczności w celu obniżenia cholesterolu w aptece dostępne są specjalne preparaty. Takie leki należy stosować jedynie po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Leczenie produktami z apteki warto rozpocząć w ostateczności.

workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here