Kuchnie nowoczesne powinny zawierać w sobie szyk i elegancję, której nie powstydziłaby się osoba o żadnym statusie społecznym.
Kilka istotnych, oczywistych właściwie rzeczy, jakie powinny cechować takie pomieszczenie to zabudowa, która powinna być wysoka ukrywając jak najwięcej zawartości. Logicznym wnioskiem jest więc to, że szafki powinny mieć dużą pojemność. Wysoka zabudowa, nawet pod sam sufit, z ukrytą lodówką da nam pewność, że zawsze będziemy mieć miejsce na dodatkowe sprzęty, które przyjdzie nam kupić długo po zaaranżowaniu kuchni. Dodatkowo zabudowana przestrzeń pod samym sufitem oszczędzi nam nieustannego wycierania w tym miejscu kurzu, który w takich miejscach, szczególnie odkrytych, gromadzi się w zastraszających ilościach. Szafki powinny być zamknięte, a wszelkie rzeczy pochowane. Komfort porządku to jedna na najistotniejszych rzeczy w takiej kuchni – z blatu znikają niepotrzebne przedmioty, które znajdują przytulne miejsce w szufladach i idealnie dopasowanych do pomieszczenie zakamarkach. Jak najwięcej ukryć – kuchnie nowoczesne specjalizują się własnie w tym.
W dużych wnętrzach idealnym rozwiązaniem będzie wyspa, która stanie się sercem kuchni. Odpowiednio zaprojektowana stworzy dodatkowe miejsce na najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku. Będzie też świetnym punktem granicznym z jadalnią bądź salonem, jeśli zdecydujemy się na kuchnię otwartą.
Kolor i połysk szafek. Modny kolor w tej chwili to zarówno stonowany beż lub biel w komplecie z drewnianymi szafkami, jaki i kontrastowe, mocne kolory z jasnymi, stonowanymi szafkami. Wszystko zależy w tej chwili od indywidualnego pomysłu i każdą inspirację można obronić. Modny jest wysoki połysk i to broni kuchnie nowoczesne za każdym razem!
Idealnym rozwiązaniem jest zgodna z trendami ceramika, która uzupełni naszą kuchnię i sprawi, że stanie się kompletna.
Oświetlenie, które należy zaplanować już podczas budowy jest nie lada wyzwaniem. Rozmieszczenie gniazdek również. Warto umieścić listwę led pod szafkami, nie tylko nad blatem. Dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów lub litem pod półkami lub parapetem może byś doskonałą ozdobą, która umili nam wieczory lub popołudnia spędzane w kuchni. A może pilot i oświetlenie wielobarwne? Dajmy się ponieść wyobraźni!
Jak zostało wspomniane na początku – pojemność jest niezwykle istotna. Każdy milimetr kuchni ma znaczenie i warto pomyśleć o zagospodarowaniu naprawdę wszystkich zakamarków. Współczesne systemy zabudowy dają nam tak wiele możliwości, że pozostaje tylko usiąść i rozrysować nasze pomysły, a następnie przedstawić je odpowiednim fachowcom, a na pewno ktoś się tym zajmie. Jeśli nie mamy do tego głowy, a dysponujemy dodatkowymi pieniędzmi, pokuśmy się o projektanta, który dopasuje kuchnie do naszego pomieszczenie w najbardziej optymalny i modny sposób. W takim wypadku na pewno nie będziemy musieli się martwić o żaden aspekt naszej wymarzonej kuchni – projektant będzie miał na uwadze i rozmieszczenie gniazdek i oświetlenie, kończąc na kolorach i pojemności kuchni.

www.designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here