Manekiny krawieckie – dlaczego warto je mieć?

0
971

Manekiny krawieckie to element niejednej pracowni. Na ich zakup decydują się nawet osoby prywatne, które zajmują się szyciem lub przerabianiem ubrań na potrzeby swoje i najbliższego otoczenia. Dlaczego jest to dobry wybór? Jakie są zalety posiadania manekina krawieckiego?

Manekiny krawieckie – jak usprawniają pracę

Kukły pełnią w pracowni krawieckiej bardzo istotną funkcję modela. Zastępują one ludzi w ciągłym przymierzaniu strojów, a także dopasowywaniu ich do dodatków. Przy tym nie narzekają na trudy pracy. Na nich także zdecydowanie lepiej prezentuje się tworzony projekt w porównaniu z kawałkiem materiału leżącym na stole. Dzięki wbijanym szpilką łatwiej jest krawcowej wyobrazić sobie efekt końcowy. Taki tors zdecydowanie ułatwia również uszycie elementów garderoby z tzw koła. Mowa tutaj o sukienkach, spódnicach, czy kardiganach. Stosujący tego rodzaju rozwiązanie jakimi są manekiny krawieckie mówią również o tym, że trudniej jest przeoczyć niedokończony projekt, który znajduje się na kukle. Co ciekawe jeśli prowadzi się pracownie krawiecką to manekiny mają również wpływ na jej prestiż. Okazuje się, że większość osób odwiedzających taki punkt ma konkretne oczekiwania co do jego wyglądu. Jednym z jego elementów  jest właśnie kukła, na której koniecznie powinien wisieć jakiś niedokończony projekt. Taki obraz pozwala klientowi lepiej wyobrazić sobie realia pracy krawca i dla niego jest to sygnał o profesjonalnym podejściu do wykonywanego zajęcia.

Manekiny krawieckie – rodzaje

W sklepach takich jak pod tym linkiem https://my-mannequins.pl/ można znaleźć kilka rodzajów manekinów. Będą to kukły styropianowe, drewniane, a także tzw specjalne. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w miejscu jakim jest pracownia krawiecka. Są to modele dość tanie, a także łatwo dostępne. Trwalsze okażą się z pewnością manekiny krawieckie drewniane, jednak styropianowych nie można od razu skreślać. Zwłaszcza, że mają wiele walorów. Zaliczyć do nich można: cenę, dostępność, wagę, możliwość dowolnego i wielokrotnego wbijania szpilek w całą powierzchnię. W przypadku manekina drewnianego do dyspozycji jest wyłącznie fragment pokryty materiałem. Jednak taki model będzie trwalszy i odporniejszy na zniszczenia. Doda on również wyjątkowego charakteru pracowni. To bardzo ważne zwłaszcza dla tych, którzy mają kontakt z klientami. Natomiast na potrzeby, nazwijmy je domowe w zupełności wystarczą manekiny krawieckie styropianowe. Wspomnieć jeszcze warto o tym, że sklepy w ofertach mają także kukły regulowane. Niestety są to modele najdroższe, najmniej dostępne i jednocześnie wzbudzające najwięcej emocji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here