Magnetoterapia to terapia polem magnetycznym. Należy ona do naturalnych metod leczenia.

Według badań magnetoterapia pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami, na które z medycznego punktu widzenia nie ma bezpośrednio działającego lekarstwa.

Magnetoterapia jest całkiem nową metodą leczenia, z której chętnie korzysta coraz większa ilość ludzi – przede wszystkim ze względu na jej pozytywny wpływ terapeutyczny. Dowiedz się zatem jakie są wskazania i przeciwwskazania do magnetoterapii oraz jak oddziałuje ona na organizm ludzki.

Wpływ leczenia polem magnetycznym na ciało człowieka

Układ krwionośny odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Krew pełni funkcję transportową, to ona dostarcza tlen i substancje odżywcze do wszystkich komórek, tkanek i narządów ale także usuwa substancje toksyczne oraz zbędne produkty przemiany materii.

Magnetoterapia właśnie pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Zwiększa ona liczbę erytrocytów a także usprawnia przepływ krwi czego efektem jest lepsze dotlenienie całego organizmu.

Terapia polem magnetycznym pobudza do działania nie tylko krwinki czerwone ale także i białe, które są odpowiedzialne za prawidłową odporność naszego organizmu.

Poprawa dotlenienia i odżywienia komórek, tkanek oraz narządów pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego. Na skutek zwiększonej liczby endorfin zapominamy o dolegliwościach bólowych. Wpływa także pozytywnie na poprawę funkcjonowania umysłoweg.

czy magnetoterapia jest skuteczna naprawde

Zastosowanie magnetoterapii

Leczenie polem magnetycznym przynosi świetne rezultaty głównie w przypadku osób, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi mięśni i stawów oraz innymi objawami schorzeń układu ruchu. Magnetoterapia skutecznie utrudnia dalszy rozwój niektórych chorób, takich jak zapalenie stawów, zapalenie kości. W widoczny sposób także obniża poziom cholesterolu w organizmie.

Pole magnetyczne wykazuje również właściwości wspomagające walkę z nadciśnieniem.

Korzystają z niej także osoby będące w trakcie rekonwalescencji po zakrzepowym zapaleniu żył.

Na terapię polem magnetycznym często decydują się także osoby borykające się ze schorzeniami neurologicznymi. W tym wypadku oddziaływanie stałego pola magnetycznego o dużej intensywności pobudza komórki nerwowe do pracy a także wpływa na szybszą odnowę uszkodzonych tkanek nerwowych.

Kiedy lepiej nie podejmować się magnetoterapii?

Z terapii polem magnetycznym, niestety ale nie mogą skorzystać wszyscy. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do zastosowania magnetoterapii.

Magnetoterapii nie należy stosować w przypadku:

  • osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca, pompą insulinową – poprzez działanie pola magnetycznego na organizm mogą one przez przypadek zostać wyłączone. Zdarza się to głównie w przypadku magnetoterapii ciągłej o wysokiej intensywności;
  • choroba nerwowo-mięśniowa (miastenia) – magnetoterapia może pogłębić jej dolegliwości;
  • krwawienia wewnętrznego – terapia polem magnetycznym, może oddziaływać na prawidłowe krzepnięcie krwi. Podczas zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę na obszary, z których wydobywa się krew;
  • nowotworów – zabieg nie jest wskazany zarówno pacjentom w trakcie leczenia jak i tym w okresie uśpienia nowotworu (remisji), wpływ pola magnetycznego mógłby przyczynić się do nawrotu bądź szybszego rozwoju komórek nowotworowych,
  • nadczynności podwzgórza, przysadki oraz gruczołów tarczycy i nadnerczy – magnetoterapia może pobudzić je do wytwarzania jeszcze większej ilości hormonów,
  • ciąży – w tym przypadku w trakcie wykonywania zabiegu należy omijać obszary ud oraz okolice narządów rodnych;

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here