Pozycjonowanie to w głównej mierze nastawienie na efekt. Ranking wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach Google to jest w znacznej mierze związany nie tylko na dostarczaniu samej unikatowej treści strony, ale też na jej reputacji, jaką posiada dana witryna. Dlatego też analizując pozycjonowania można wywnioskować, że dla Google istotne jest, nie tylko ile osób i jak często poleca naszą stronę np. linkując do niej z innych witryn www. Kluczowe jest to, pod jaką witryną zostaje umieszczony dany link do naszej witryny.

Jeśli zastanowimy się, jak wypozycjonować stronę www dojdziemy do wniosku, że na ten przykład na innej stronie ukaże się odnośnik do z końcówka .pl. to wyszukiwarka pod znalezieniu go uzna, że inny użytkownik internetu poleca właśnie tę stronę co przyniesie jej korzyści poprzez podwyższenie jej ogólnej wartości jako strony. W przypadku linków polecających znacznie więcej da link na tzw., długi ogon z pełnym opisem co znajduje się na danej stronie. Link kieruje do tej samej witryny, ale jest inaczej zbudowany, a mianowicie jest opisany słowami. Wyszukiwarka widząc taki link jest w stanie podwyższyć ranking danej witryny dla słów, których zostały użyte w opisie odnośnika.

Jest to jedna z ciekawszych form, na jakich opiera się pozycjonowanie stron internetowych. Te i inne narzędzia pozwalają na dotarcie do większego grona odbiorców i zaciekawienie ich oferowaną przez siebie treścią.

Należy wiedzieć, że wartość, o którą zostanie zwiększony ranking naszej witryny w głównej mierze od rankingu witryny, do jakiej jest od odsyłany. Stosując linkowanie do witryn na temat pozycjonowania np. http://masalski.com.pl/pozycjonowanie-stron mamy pewność, że znajdziemy na stronie bogatą treść i zawartość użyteczną dla czytelnika co dla samego użytkownika internetu będzie korzystne.

Pozycjonerzy są w stanie określić, jak wiele jest w stanie dać dany odnośnik do naszej witryny. Czasami przy odnośnikach konieczne jest także skorzystanie z forum lub specjalistycznych witryn co też przyniesie efekt w postaci polecenia zewnętrznego i podnieść pozycję witryny w rankingu wyszukiwarki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here