Jedną z chorób dermatologicznych, której pomimo postępu medycyny wciąż nie można całkowicie wyleczyć, jest trądzik różowaty. To przewlekłe schorzenie skóry występuje głównie u osób w wieku dojrzałym, obejmując na ogół środkową część twarzy.

Sprawdź, na czym dokładnie polega ta przypadłość, a także dowiedz się, w jaki sposób może przebiegać leczenie trądziku różowatego.

Czym dokładnie jest trądzik różowaty?

Jest to dość specyficzne schorzenie skóry, którego nie można wprawdzie wyleczyć całkowicie, ale można znacząco złagodzić towarzyszące mu objawy. Choroba ta znacznie częściej jest rozpoznawana u kobiet, aczkolwiek nie oznacza to, że nie występuje również u mężczyzn. Zwykle pierwsza jej faza przebiega stosunkowo łagodnie, natomiast kolejne etapy, zwłaszcza jeśli nie została podjęta żadna terapia, mogą wiązać się z dość uciążliwymi i ostrymi objawami takimi jak pieczenie skóry, zaczerwienienie, obrzęk oraz nadmierne przesuszenie. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do powikłań związanych z narządem wzroku (zapalenie spojówek, rogówki, brzegów powiek).

Jak przebiega leczenie trądziku różowatego?

W zwalczeniu tego schorzenia najczęściej stosuje się miejscowe środki farmakologiczne, które zawierają w swoim składzie takie substancje czynne jak, chociażby kwas azelainowy, metronidazol, czy nadtlenek benzoilu. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zaostrzonymi zmianami na skórze, wówczas w leczeniu trądziku różowatego mogą być też wykorzystywane antybiotyki makrolidowe oraz tetracyklinowe.

Laserowe leczenie trądziku różowatego

W sytuacji, kiedy przepisywane przez lekarza preparaty nie przynoszą żadnych rezultatów, wówczas z pomocą może przyjść współczesna medycyna estetyczna. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów pod tym względem jest terapia laserem, która pozwala natychmiastowo poprawić kondycję skóry, wyrównać jej koloryt oraz zredukować niedoskonałości.

Laserowe leczenie trądziku jest możliwe w gabinetach medycyny estetycznej zlokalizowanych w takich miastach jak, chociażby Kraków, Warszawa, czy Poznań. Zabiegi z wykorzystaniem promieniowania laserowego pozwalają nie tylko uniknąć dolegliwości bólowych, ale także poparzenia skóry. Dzięki tego rodzaju terapii naskórek odzyskuje zdrowy odcień, nieestetyczne zmiany stają się mniej widoczne, a stany zapalne zostają skutecznie wyeliminowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here