Prozdrowotne właściwości jogurtu znane są od dawna.
Produkt ten nie tylko dobrze smakuje, sprawia również, że jesteśmy zdrowsi.
Zapytacie zapewne czy jogurt naturalny odchudzanie również wspomaga?
Na pewno tak.
Jeśli jesteśmy na diecie odchudzającej pierwsze po co sięgamy to jogurt naturalny, bo nie ma niczego lepszego w walce z nadwagą.
Bakterie zawarte w jogurcie, które powodują jego fermentację są jak balsam dla naszych jelit.
Zdrowe jelita, to tym samym zdrowy układ trawienny.
Jeśli procesy trawienne zachodzą płynnie i bez większych problemów łatwiej nam utrzymać prawidłową wagę i szczupłą sylwetkę.
Tak naprawdę stosunkowo od niedawna wiadomo, że jelita odgrywają w naszym organizmie dużo ważniejszą rolę niż nam się dotychczas wydawało. Medycyna rozwija się w niesamowitym tempie, badania nad jelitami i procesami jakie w nich zachodzą także, stąd docierają do nas coraz to nowsze informacje na temat ich roli.
Wiemy już, że jelita to w dużej mierze bakterie, które w nich żyją.
Są oczywiście te dobre, ale jak to w życiu bywa, są też złe, niszczące nasz układ trawienny.
By zapobiec nadmiernemu rozwojowi tych złych wystarczy sięgnąć po jogurt naturalny. Nie dość, że jest źródłem łatwo przyswajalnego białka (pod warunkiem, że nie mamy problemu z trawieniem białka mleka czy laktozy) to jeszcze zawiera mnóstwo dobroczynnych bakterii.
Jedzenie jogurtu na pewno wyjdzie nam na zdrowie, szczególnie kiedy chorujemy i leczymy się antybiotykami.
Lekarze zalecają w trakcie antybiotykoterapii wspomaganie naszej flory bakteryjnej poprzez dostarczanie „dobrych bakterii”, które zawarte są właśnie w jogurcie.
Najzdrowszy jest jogurt naturalny, bez dodatków cukru, substancji barwiących i zagęszczaczy.
Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, można dodać owoce sezonowe, dosłodzić miodem, czy zjeść z orzechami czy suszonymi owocami, na pewno takie dodatki sprawią, że będzie wyśmienitym deserem.
Znakomicie smakuje również z dodatkiem warzyw na przykład rzodkiewką, sałatą lub ogórkiem.
Jogurt naturalny to baza do lekkich, orzeźwiających sosów z ziołami czy ulubionymi przyprawami.
Wyśmienite są również koktajle z dodatkiem jogurtu i owoców czy warzyw.
Tak naprawdę możemy go spożywać w wielu wariantach i tylko wyobraźnia może nas ograniczać z czym połączymy nasz jogurt naturalny.
Sprawia, że nasze posiłki są lekkie, a jednocześnie nie czujemy głodu, sprawia, że czujemy się syci i tym samym jemy mniej obciążających nasz układ trawienny produktów, co ma niebagatelny wpływ na sylwetkę.
A jeśli nie możemy się oprzeć pysznościom na świątecznym stole, obiedzie u mamy czy przy innych okazjach, jogurt pomoże nam je łatwiej strawić i bez problemów pozbyć się „nadwyżki” z organizmu.
Możemy go zjeść przed treningiem, spacerem, przed telewizorem oglądając ulubiony program, jest świetnym i zdrowym posiłkiem o każdej porze dnia.
Medycyna potwierdza jego zbawienne właściwości i przekonuje do częstego spożywania, więc pozostaje nam zaopatrzyć się w dobry jogurt naturalny i jeść go na zdrowie.

www.abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here