Najskuteczniejszym sposobem na zajście w ciążę jest oczywiście częste współżycie. Często bardzo pomocna okazuje się także znajomość cyklu, szczególnie w sytuacji gdy regularne współżycie nie jest możliwe. Zazwyczaj młode kobiety zastanawiają się jak zajść w ciążę.
Wbrew pozorom zapłodnienie możliwe jest tylko w ciągu kilku dni w trakcie cyklu. Najbardziej płodnym dniem cyklu jest dzień owulacji, jednak zajście w ciążę jest możliwe również kilka dni przed i po terminie owulacji.
Badania naukowe dowodzą, że szanse na dziewczynkę zwiększa stosunek płciowy odbyty przed owulacją. Poczęcie chłopca umożliwia z kolei seks w dzień owulacji lub tuż po niej.
Nie bez znaczenia jest także pozycja seksualna. Zapłodnienie ułatwiają pozycje, w których penetracja jest dość głęboka. Najbardziej zalecana przez specjalistów jest pozycja klasyczna.
Wiele kobiet potrafi rozpoznać zbliżającą się owulację. Do podstawowych objawów należy delikatny ból w okolicy jajników, tkliwość piersi, zwiększona ochota na seks, obfity, rozciągliwy śluz a także poprawa w wyglądzie cery.
Dobrym sposobem na śledzenie dni płodnych jest prowadzenie kalendarza swojego cyklu. Takie obserwacje ułatwiają specjalne aplikacje, gdzie po wpisaniu daty ostatniej miesiączki i średniej długości trwania cyklu otrzymać można zbliżone terminy dni płodnych i niepłodnych a także przybliżony dzień kolejnej miesiączki.
Pomocne są także dostępne w aptece testy owulacyjne.
Zajścia w ciążę nie ułatwiają różne choroby i infekcje. Najczęstszym schorzeniem utrudniającym zapłodnienie oraz utrzymanie ciąży jest nadczynność tarczycy. W takiej sytuacji przed rozpoczęciem starań o dziecko należy udać się na wizytę do endokrynologa i po wykonaniu specjalistycznych badań regularnie przyjmować odpowiednie leki, obniżające poziom hormonów.
Planując ciążę warto także całkowicie zaprzestać palenia papierosów oraz znacząco ograniczyć picie alkoholu. Jest to również świetny czas na odbycie wizyty kontrolnej u ginekologa i wykonanie podstawowych badań.

www.tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak przyspieszyć poród
Następny artykułIdealny podryw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here