Bardzo częstym zagadnieniem poruszanym na wielu forach dyskusyjnych dotyczących mediów społecznościowych jest: jak usunąć zdjęcie z fb? Problematyka z tym związana nie jest raczej skomplikowana. W gruncie rzeczy prostą odpowiedzią na to pytanie, jest wejście w ustawienia swojego profilu oraz zmiana starego zdjęcia na nowe. Po wykonanej czynności, należy usunąć odrzucone zdjęcie przy pomocy opcji usuń w panelu sterowania kontem i dzięki temu możemy dokonać pożądanej operacji.

Jak media społecznościowe zdominowały nasze życie

jak usunąć zdjęcie z fbBardziej istotną kwestią, która idzie ręka w rękę z zagadnieniem: ”jak usunąć zdjęcie z fb”, jest sam fakt tego, jak bardzo media społecznościowe zdominowały nasze życie. W gruncie rzeczy, 15 lat temu nie było jeszcze spopularyzowanego komunikowania się przez internet. A tym bardziej nie istniały jeszcze żadne portale społecznościowe. Jedynie co, to ewentualnie raczkowały w fazach testów w domach programistów. Od tych czasów trochę się pozmieniało. Według najnowszych badań, przeciętny Amerykanin spędza teraz od jednej do dwóch godzin dziennie przy mediach społecznościowych, gdzie z kolei przeciętny amerykański nastolatek spędza od pięciu do sześciu godzin.

Dane są zatrważające. Zaczyna to wszystko przybierać obraz, jakby świat diametralnie się zmieniał i skupiał coraz bardziej na rzeczywistości wirtualnej niż na tym co nas faktycznie otacza. Notorycznie, widzi się pary, które udając się razem do restauracji i po zamówieniu dań, czekają z komórkami w rękach, siedząc naprzeciwko siebie, nie zamieniając ze sobą ani słowa, jedynie grzebiąc w swoich komórkach. Po jakimś czasie, przychodzi kelnerka z daniami. A więc pierwsza rzecz jaka robią, to zdjęcie na Instagrama, ewentualnie zrobienie snapa i dopiero wtedy, można zabrać się za jedzenie i ewentualną rozmowę z partnerem. Czy to nie jest niedorzeczne? Według mnie zdecydowanie jest. W takiej sytuacji, o wiele większym problemem niż: „jak usunąć zdjęcie z fb?” jest zmiana podejścia ludzi do mediów społecznościowych ogólnie.

Jak zmienić podejście do mediów społecznościowych?

Mam wrażenie, że wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym są zagrożeniem. Głównym powodem, dla którego Facebook, Instagram, czy Snapchat są tak wciągające i ludzie przy nich ostają, jest fakt, że ich używanie, powoduje bardzo dużą stymulację receptorów dopaminy w mózgu (hormonu odpowiedzialnego u człowieka za system praca-nagroda). W następstwie tego, ludzie uzależniają się od mediów społecznościowych. Gdyż cały czas chcą dostawać „lajki” od znajomych i czuć się akceptowanymi. Złym aspektem tego wszystkiego jest fakt, że w momencie kiedy bardzo skupiamy się na naszym życiu w internecie, zaczyna kuleć to, co dzieje się w rzeczywistości. Zaniedbujemy relacje międzyludzkie. Nie chodzimy na spotkania ze znajomymi. Nie chce iść się nam na mecz z kumplem albo też nie zważamy na to, że jesteśmy zapraszani na imprezy (jednak w tym stanie rzeczy nie jesteśmy), bo to, na czym mamy skupioną uwagę to właściwie tylko i wyłącznie życie wirtualne.

Istotnym aspektem tej sprawy jest to, że trzeba odwrócić cykl praca-nagroda stymulowany przez dopaminę i doprowadzić go do pierwotnych ścieżek. O co chodzi? Głównym motywem przewodnim jest to, że należy w odpowiedni sposób przywrócić naszą motywację. Sprawić, aby na nowo, cieszyły na s w życiu rzeczy, które naturalnie powinny cieszyć. Problem numer jeden z dopaminą jest taki, iż jej nadmierna stymulacja, powoduje znieczulenie jej receptorów. A więc ciężej zaspokoić nasz głód informacji, spełnienia, akceptacji itp. Itd. W rezultacie ludzie popadają w depresję, czują się zbyt mało akceptowani.A wszystko przez to, że obsesyjnie dużo czasu spędzają w internecie – miejscu największego przekłamania.

Jak usunąć zdjęcie z fb?

jak usunąć zdjęcie z fbCo w takiej sytuacji można zrobić? Zdecydowanie odrzucić problematykę dotyczącą: jak usunąć zdjęcie z fb, a zadać sobie pytanie: „ w jaki sposób mogę uniezależnić się od mediów społecznościowych?”. Pierwszą odpowiedzią na to pytanie, jest po prostu zrobienie detoksu na odpowiednią ilość czasu. Co może sprawić, że receptory dopaminy wrócą do normy. Czy jest to takie łatwe? Zdania w tym aspekcie są zdecydowanie podzielone. Ludzie dzielą się na takich, którzy z łatwością rozwiązują takie problemy i dają radę przezwyciężyć daną pokusę w imię większego dobra. Inni mają z tym trochę więcej problemu i muszą zapisywać się na specjalne programy, mające na celu doprowadzić ludzi z problemami z jakiegoś typu uzależnieniami na odpowiednią drogę.

Wszystko zdecydowanie zależy od człowieka. Każdy jest inny i wymaga delikatnie odmiennego podejścia pod kątem wyjścia z nałogu. Bo inaczej tego nazwać nie można. Osobiście, uważam, że naprawdę warto spróbować takiego wyzwania. Okazuje się, że po odpowiednim podejściu do sprawy, można przywrócić dla siebie dawną radość z małych rzeczy – spotkania ze znajomymi, rozmowy z nimi, czystą przyjemność z siedzenia w parku i oglądania piękna przyrody czy innych tego typu rzeczy. Następuję diametralna zmiana światopoglądu na różne rzeczy. Cieszymy się ze wszystkiego co się dzieje w naszym życiu. Jesteśmy bardziej odporni na złe rzeczy, które się nam dzieją i widzimy szklankę bardziej do połowy pełną niż do połowy pustą. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, czy warto odpuścić media społecznościowe, zacznij już dzisiaj, a sam przekonasz się, że tak.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here