Kiedy uczymy się pracy z komputerem na początku wymaga to sporej dawki cierpliwości. Jeżeli ktoś wcześniej miał niewielką styczność z komputerami lub nie jest fanem techniki, ogrom możliwości może go przytłoczyć. Od osób w średnim wieku oraz starszych często obsługa komputera nie była wymagana, na zajmowanym przez wiele lat przez te osoby stanowisku pracy. Często jednak można spotkać się z ciekawym spostrzeżeniem ze strony tych osób, iż komputer coś za długo myśli. Jak przyspieszyć Windows 7?

Kiedy komputer wolno pracuje

Jak przyspieszyć Windows 7Co prawda przyczyn tego stanu rzeczy możemy odszukać wiele, słaby procesor przestarzałe oprogramowanie, wadliwe dyski twarde czy też problem z cyrkulacją powietrza w obudowie. Jednak zwykle najpoważniejszą z nich jest zaśmiecenie systemu. Dzieje się tak kiedy użytkownik często instaluje nowe oprogramowanie. Przy jego pobieraniu, często pojawiają się niechciane pliki związane z działaniem reklamodawców czy też firm trzecich.
Po usunięciu tych programów pozostają tak zwane wpisy w rejestrze systemowym ,które spowalniają uruchamianie się systemu.

Pojawia się pytanie: jak przyspieszyć Windows 7?

Sposobów jest co najmniej kilka. Pierwszym może być użycie programów optymalizujących użycie rejestru oraz dysków. Pozwalają one na uporządkowanie klasterów danych.
Kolejno można wyłączyć za pomocą poleceń systemowych zbędne usługi systemu Windows. Kto dziś korzysta z telefaksu? Warto także zapanować na tym, co uruchamia się wraz ze startem systemu. Nierzadko są to zbędne aplikację, mające na celu upiększenie graficzne, zwiększenie palety kolorów i tak dalej.

W przypadku starszych lub pracujących w dużych połączonych sieciach firmowych komputerów zaleca się także wymianę antywirusów na mniej absorbujące sprzęt.
Kolejnym pomysłem może być kupno nowego dysku typu SSD. Ten rodzaj technologii pozwala na znacząco szybsze przetwarzanie danych. Wydzielenie nowej partycji na system na pewno go przyspieszy. Zaśmiecony system, warto także sformatować . Pozwoli to na uniknięcie wielu błędów Jest to jednak czynność czasochłonna i powinna być wykonywana w ostateczności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here