Przyszli rodzice z ogromną niecierpliwością wyczekują dnia narodzić swojego maleństwa. Gdy termin rozwiązania mija, przyszła mama poszukuje najczęściej domowych sposobów jak przyspieszyć poród. Zmęczenie, ociężałość, sporych rozmiarów brzuch, trudności podczas wykonywania codziennych obowiązków i prac domowych a także często pojawiająca się opuchlizna nóg dodatkowo zwiększają uczucie zniecierpliwienia.
Gdy ciąża jest już donoszona nie należy pod żadnym pozorem przyjmować leków rozkurczających, gdyż mogą one stłumić skurcze rozpoczynające poród. Może to zagrażać życiu i zdrowiu dziecka oraz matki.
Aktywność fizyczna w dużej mierze sprzyja rozpoczęciu się akcji porodowej. Nie należy jednak zbytnio się forsować i wykonywać niebezpiecznych ćwiczeń. Ważne, aby łagodne, dozwolone w tym czasie ćwiczenia wykonywać ostrożnie. Najczęściej jednak wystarczają długie spacery, łagodna gimnastyka lub joga. Warto udać się w tym czasie na ostatnie zakupy w centrum handlowym. Niektóre kobiety twierdzą że poród wywołało u nich przeprowadzanie generalnych porządków jak na przykład szorowanie fug, czyszczenie płytek czy mycie podłogi.
Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na przyśpieszenie porodu jest seks. Przyszli rodzice powinni wybrać jednak najwygodniejszą pozycję, gdyż sporych rozmiarów brzuszek może znacznie utrudniać zbliżenie. Stosunek powoduje skurcze macicy a także skraca czas rozwierania się jej, dzięki zawartej w nasieniu prostaglandynie. Również stymulacja brodawek może wywołać czynność skurczową macicy.
Wiele kobiet uważa, że pomocne w wywołaniu akcji porodowej jest picie naparu z liści malin. Wzmacnia on mięśnie macicy, jednak należy sięgać jedynie po ususzone listki. Skuteczności takiej nie wykazują słodkie herbatki granulowane o aromacie malinowym.
Z całą pewnością w ostatnich dniach należy unikać stresu i nie zadręczać się ciągłymi myślami o porodzie. Warto ten czas wykorzystać na kompletowanie wyprawki, urządzanie pokoju maluszka i rozplanowanie czasu tuż po porodzie.

www.mydlanyraj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here