Kiedy wkraczamy w dorosłe życie i rozpoczynamy poszukiwania pierwszej pracy, warto regularnie przeglądać portale oferujące zatrudnienie. Nie ominie nas to również wtedy, kiedy planujemy zmienić stanowisko lub pracodawcę.
Nadeszła era pracownika – wolnych wakatów jest coraz więcej lecz tylko od nas zależy, czy zdobędziemy wymarzoną posadę.
Aby pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, musimy zrobić dobre wrażenie na naszym potencjalnych szefie, zaprezentować się jak najlepiej.
Wiele osób zapomina, że tak naprawdę pierwsze wrażenie robi nasze CV, które przygotowane profesjonalnie otworzy nam drzwi niemal do każdej firmy.
Jak pisać CV zatem, aby rekruterzy chcieli zaproponować nam spotkanie w siedzibie firmy?
Co najważniejsze, nasz życiorys musi być przygotowany pod konkretne stanowisko, na które aplikujemy.
Jeżeli posiadamy bogate doświadczenie w sprzedaży, aplikując na stanowisko w dziale zakupów, powinniśmy przedstawić wszystkie nasze, osiągnięte dotąd, sukcesy.
Nasz życiorys to nasza reklama, dlatego zadbajmy o to, by była jak najlepsza.
Kiedy aplikujemy na stanowisko Managera w dużej korporacji, powinniśmy się skupić na tym, co najważniejsze, czyli naszym dotychczasowym doświadczeniu w zarządzaniu grupą ludzi. Wiele osób nie wie jak pisać CV i bardzo często nie rezygnują z informacji takich jak „praca przy roznoszeniu ulotek” czy „kelnerka weekendowa”.
Musimy pamiętać, że bardzo ważną zasadą przy tworzeniu życiorysu jest jego spójność – dlatego tak istotne jest, by redagować je za każdym razem, kiedy aplikujemy do nowej firmy.
Ponieważ pierwsze dobre wrażenie możemy zrobić tylko jeden raz, ważne jest aby nasze CV zostało zapamiętane.
W dobie globalizacji tak ważne jest, aby wymienić wszystkie języki obce, którymi potrafimy się posługiwać, a także klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, bez której nie będziemy mogli wziąć udziału w procesie rekrutacji.
Jednak podstawą tego jak pisać CV jest prawda. Naprawdę, nie warto kłamać. Wymagane umiejętności, których nie posiadamy, szybko wyjdą na jaw. Wstyd pozostanie. Podobnie jak bezrobocie.

www.bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here