Frezowanie to odpowiednie obrabianie powierzchni różnego rodzaju przedmiotów, które wykonuje się według określonego wcześniej projektu. Służy ono do obrabiania między innymi powierzchni wykonanych z metalu, drewna lub tworzyw sztucznych. Tego rodzaju zabiegi przeprowadza się przy pomocy frezarki i różnych frezów, między innymi frezów palcowych.

Wybór odpowiednich frezów wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać

Aby móc dokonać właściwego wyboru frezu, który będzie potrzebny do wykonania danej operacji należy kolejno zrealizować wszystkie poniższe kroki, a mianowicie:

1. Określić rodzaj prowadzonej obróbki

Może to być jeden z następujących typów operacji:

– frezowanie czołowe;
– frezowanie walcowo-czołowe;
– frezowanie rowków;
– frezowanie profilowe.

2. Określić materiał, który będzie podlegał obrabianiu

3. Dokonać wyboru frezu do przeprowadzenia określonej operacji

Po dokonaniu wyboru odpowiedniego frezu celem przeprowadzenia całego procesu należy jeszcze:

4. Dokonać wyboru właściwej płytki

5. Określić wszystkie istotne wyjściowe wartości danego procesu

Frezy palcowe a materiały do obróbki

Wiadomo, że im mocniejszy i trwalszy jest materiał, który ma się obrabiać przy pomocy jakiegoś konkretnego frezu tym lepsze jakościowo muszą być materiały, z których ten frez został wykonany. Istotna jest również głębokość frezowanych rowków lub powierzchni – bowiem musi się to odnosić do wysokości konkretnego frezu.

Wszystko musi zostać dobrane w taki sposób, aby bez problemu móc przeprowadzić operacje na określonych materiałach i zostać dobrze wmontowane we frezarkę, z której będziemy do tego celu korzystali.

Gdzie można kupić odpowiednie frezy palcowe?

Zakup frezów palcowych o różnorakich rozmiarach i przekrojach nie stanowi już dziś zadania nie do wykonania. Jak się bowiem okazuje tego rodzaju asortyment jest bez problemu dostępny w różnych sklepach internetowych, gdzie nawet dziś zamówione produkty, już jutro można mieć u siebie.

Sieć i sklepy internetowe na tyle prężnie rozwijają się ostatnimi czasy, że stanowią już niemalże skarbnicę wszystkiego, czego tylko zapragniemy. Tym samym można w nim kupić również wszelkie, nawet bardzo wyspecjalizowane urządzenia do obróbki oraz akcesoria do nich potrzebne.

Frezy palcowe posiada w swojej ofercie firma Frezwid

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here