Styl skandynawski zawojował wnętrza już kilka dobrych lat temu i tak zostanie jeszcze przez długi czas. Za co pokochali go ludzie? Przede wszystkim za funkcjonalny minimalizm, który łączy się z ciepłą, domową atmosferą, przestrzenność, jasne barwy i naturalne surowce. Co jeszcze warto wiedzieć o tym stylu

Odmiany stylu skandynawskiego – czym się od siebie różnią?

Styl folk – charakteryzuje się tym, że elementy które są w nim wykorzystane, powinny być wykonane własnoręcznie, najlepiej z naturalnych surowców. Pomieszczenie urządzone w tym stylu, nie może być przepełnione zbędnymi przedmiotami, lepiej tutaj zachować umiar. Powinien przeważać minimalizm i prosta forma. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to powinna być utrzymana w jasnych barwach.

Styl gustawiański – jest mało znany, ale dość ciekawy. Jego aranżacja wnętrz jest skromna i przytulna, ale elegancka. Jest to idealny wybór dla osób, które odnajdują się w kontrastowych wnętrzach. Ponieważ z jednej strony możemy w nim dostrzec tradycyjne, ciemne meble, a z drugiej jasne dodatki. Oczywiście nie obeszłoby się bez dekoracji z naturalnych materiałów, które są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.

Styl scandi chic – to nowoczesne podejście do stylu skandynawskiego, oczywiście nadal jest zachowany minimalizm i prostota. Ta odmiana charakteryzuje się tym, że kręci się wokół dodatków. W tym przypadku nie muszą być one wykonane z naturalnych materiałów, ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie złota, mosiądzu oraz miedzi. Kolejną cechą tego stylu są skóry, które zazwyczaj są umieszczane na podłodze lub kanapie.

Styl dark nordic – tutaj królują ciemne barwy takie jak granat, grafit, czy butelkowa zieleń, co jest wyjątkową odmianą dla tradycyjnego stylu skandynawskiego. Najczęściej pojawiają się w postaci akcentu na jednej ze ścian. Chociaż to nie jedyna możliwość, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystaniem ciemnych barw w postaci mebli, dodatków i ozdób. Zastosowanie takich kolorów nadaje nie tylko elegancji, ale też tworzy kameralny nastrój.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/czym-sie-charakteryzuje-styl-skandynawski-we-wnetrzach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here